How can we help you?

Konfigurowanie routera dla połączeń z NordVPN

Note: if you are looking for English version of this article, click on this link.

Pamiętaj, że od 1 grudnia 2018 roku serwery NordVPN nie obsługują połączeń L2TP/IPsec i PPTP. Oznacza to, że niektóre routery nie obsługują już bezpiecznych połączeń VPN.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym artykule: https://nordvpn.com/pl/blog/l2tp-pptp-protocol-update/

 

Konfigurowanie routera dla połączeń VPN jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli masz wiele urządzeń, które chcesz chronić. Jest to również przydatne, jeśli masz urządzenia, które nie obsługują bezpośrednio VPN.

Zastanawiasz się, który router jest dla Ciebie najlepszy? Oto artykuł na temat routerów, które zalecamy do połączeń z NordVPN ze względu na najlepszą wydajność i bezpieczeństwo.

Aby połączenie VPN na routerze działało, musi on obsługiwać protokół OpenVPN. Ponadto, aby możliwe było połączenie serwerami NordVPN, musi go obsługiwać jako „Klient” (nie jako „Serwer”).

Najpierw musisz się dowiedzieć, czy Twój router obsługuje niezbędne protokoły. W tym celu a) przeczytaj instrukcję obsługi routera (zazwyczaj można ją znaleźć na stronie producenta), b) skontaktuj się ze sprzedawcą lub c) sprawdź ustawienia routera. Należy pamiętać, że większość routerów dostarczanych przez dostawców usług internetowych nie obsługuje konfiguracji VPN.

Uwaga: jeśli router obsługuje protokół w trybie „pass-through”, najprawdopodobniej nie będzie on działać. „Pass-through” oznacza, że router nie blokuje połączeń VPN z podłączonych do niego urządzeń. Nie oznacza to jednak, że będziesz mieć możliwość konfiguracji samego routera.

Oto lista naszych samouczków dla różnych wersji routerów i ich oprogramowania:

Wskazówka: użyj silnego hasła na routerze, żeby uniknąć nieproszonych gości w Twojej sieci. Ponieważ generowanie i zapamiętywanie silnych i bezpiecznych haseł nie jest łatwym zadaniem, zalecamy pobranie naszego bezpłatnego menedżera haseł – NordPass. Generuje on dla Ciebie i bezpiecznie przechowuje silne hasła, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na odzyskiwanie haseł w przyszłości.

Related Articles

© Copyright 2020 all rights reservedSelf-service byNanorep